NIEWYKORZYSTANA POWIERZCHNIA
Planując urządzenie kuchni, warto odpowiednio rozplanować powierzchnię – zwłaszcza tą znajdującą się pomiędzy meblami oraz blisko blatów kuchennych. Jeśli mamy dużą kuchnię, aż szkoda byłoby nie wykorzystać powierzchni znajdującej się na środku pomieszczenia na umieszczenie wyspy kuchennej, która nie tylko ułatwi nam pracę, ale równieć zapewni przestronny dostęp do wszystkich znajdujących się naokoło szafek kuchennych, nie mówiąc już o najlepszym rozlokowaniu pod głównym oświetleniem pomieszczenia, co będzie miało wpływ na naszą pracę. Również niewykorzystana powierzchnia nad górnymi szafkami w przypadku małej kuchni może przydać się do przechowywania rzeczy używanych od święta, jak chociażby odświętna zastawa i dekoracje – dlatego warto pomyśleć też o wyższych szafkach. Pozwoli to na zmniejszenie liczby mebli znajdujących się w kuchni i umożliwi przestronne poruszanie się po niej podczas wykonywanych czynności.
NIEWYSTARCZAJĄCA POWIERZCHNIA DO PRZECHOWYWANIA
Pomimo tego, że duże i otwarte przestrzenie – również w kuchni – są efektywne i wyglądają estetycznie, zbyt mała liczba szafek i szuflad może okazać się niewystarczająca. Dlatego warto zadbać o odpowiednią ilość powierzchni do przechowywania sprzętów kuchennych, aby nadmiernie nie pozastawiać blatu kuchennego, co utrudni pracę podczas przygotowywania posiłków. Jeśli chcemy mieć niektóre przybory na wierzchu, pod ręką, warto pomyśleć nad odpowiednimi stojakami (najlepiej obrotowymi), haczykami oraz wieszakami kuchennymi.
NADMIERNA OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTEM JAKOŚCI
Jeśli rzeczywiście chcesz zaoszczędzić na kuchni i sprzętach kuchennych, pomyśl o zainwestowaniu większej kwoty w lepszej jakości meble i sprzęty, które posłużą Ci przez wiele lat, pamiętając, że z kuchni będziesz korzystać nawet po kilka razy dziennie. Dlatego tak ważne jest, by otwierane szafki, sprzęt AGD, garnki, naczynia i akcesoria kuchenne posłużyły Ci przez dłuższy czas – nawet, jeśli mają kosztować kilka złotych więcej, warto w nie zainwestować, zamiast wymieniać co kilka miesięcy na nowe, tańsze odpowiedniki.